Radslavská přilba

V sobotu 2.4.2016 se dobrovolní  hasiči z Veselíčka zúčastnili mezinárodní soutěže Radslavská přilba. Tahle soutěž, která se pravidelně koná již od roku 2001 v Radslavicích a okolí, má prověřit všechny zúčastněné hasiče v oblasti požární ochrany a také ve fyzické zdatnosti. Hlavní část soutěže se odehrávala především v noci, takže soutěžící měli ztížené podmínky.

Družstvo Veselíčka závodilo ve složení: Matěj Švaček, Martin Pecha, Adam Štengl, Lukáš Zahálka, Tomáš Ocelka a Miroslav Kolář  (poslední dva jmenovaní jsou z SDH Staměřice)

Pro některé se jednalo o premiérovou účast na téhle soutěži. Před soutěží jsme si stanovili cíl; dokončit disciplíny v požadovaném časovém úseku s co nejméně trestnými body, ale především užít si celou soutěž. Celkem jsme absolvovali 17 disciplín. Závodli jsme např. v Radslavicích v přespolním běhu, v Želátovicích na nás čekal překážkový běh, v Prosenicích na rybníku veslování okolo ostrova, v Buku to byla zdravověda, v Pavlovicích požární útok do kopce se sáním z podzemní nádrže a v Přerově v požární stanici např. uzlování a slaňování a např. v Oseku se jednalo o oddechovou disciplínu a to chytání "rybiček" na udici, nebo pin-pongový míček protáhnout hadicí. Kromě jedné disciplíny jsme splnili vše v požadovaném čase a s minimálním množstvím trestných bodů. Avšak co nás odlišovalo, od některých družstev byl výsledný čas provedení disciplíny. Tenhle faktor hrál velkou roli ve výsledném pořadí a nakonec jsme se umístili na ne příliš lichotivém 17. místě z celkového počtu 19 družstev.

Nicméně pro příští ročník jsme nabyli spoustu cenných zkušeností, ale taky jsme zjistili, kde jsou naše silné a slabé stránky. Kromě zkušeností do příštích ročníků, jsme si ale také odnesli spoustu rad a zkušeností, které můžeme uplatnit při opravdovém zásahu.

Matěj Švaček

Monika Štenglová | 12.04.2016 15:33:58