Fotogalerie

Vodění medvěda a soutěž mladých hasičů

V sobotu 7.2. 2015 proběhl v naší obci tradiční masopustní průvod masek s voděním medvěda. Po pátečním velmi větrném a studeném dni byly obavy, zda se vůbec někdo průvodu zúčastní, ale počasí se umoudřilo a v krásném slunečném, skoro jarním dni procházelo obcí velké množství masek nejen z řad dospělých, ale hlavně dětí, které celou obec poctivě prošly a celý den si hodně užily. 

Ale mladí hasiči našeho sboru se nejen baví v průvodu, ale na pravidelných schůzkách trénují dovednosti a znalosti a tak se v sobotu 14.března zúčastnili soutěže o pohár starosty obce Oseka nad Bečvou, kterou pořádají hasiči z Oseka.

Tato soutěž je mezi dětmi oblíbená, protože je to po dlouhé zimě první možnost si zasoutěžit hned ve dvou disciplínách a to ve štafetě dvojic a uzlové štafetě. V obou budou naši mladí hasiči závodit i na okresním kole hry Plamen, která bude letos v Hranicích v sobotu 23.5 a v neděli 24.5.2015, kde závodí kolektivy mladých hasičů z celého okresu a konkurence je opravdu velká. Osecká uzlovačka je proto výborným tréninkem na toto okresní kolo.

 Zvláštností soutěže je i utkání vedoucích kolektivů a to v uzlové štafetě. Pro děti je velmi zábavné vidět své vedoucí, kteří se nebojí nejen před svými svěřenci ukázat své dovednosti a tak je tato kategorie vždy provázena velmi bouřlivým povzbuzováním dětí. 

Další soutěž, která nás ještě před okresním kolem v Hranicích čeká je Jarní soutěž v Henčlově, kde se děti utkají opět ve štafetě dvojic a dále ve štafetě 4x60m překážek.

 


                                                                  za SDH Veselíčko

                                                                 Monika Štenglová

Monika Štenglová | 07.04.2015 18:54:27

Kontakt

Sbor dobrovolných hasičů Veselíčko
751 25 Veselíčko
okres Přerov

sdhveselicko@seznam.cz

Podporuje nás

Statistiky

  • 62 Fotogalerie
  • 20 Články
  • 12 Zásahy
TOPlist