Zásahy

27.7.2013 Týn nad Bečvou

Časově náročnější zásah řešilo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů u obce Týn nad Bečvou. Jmenovitě z řad profesionálních jednotky stanic Lipník nad Bečvou a Přerov, posílené dobrovolnými hasiči Týn nad Bečvou, Lhota, Veselíčko a Osek nad Bečvou. Požár lesa, přesněji starších pařezů a hrabanky, mezi které byly nedávno vysázeny mladé stromky, se rozšířil zhruba na plochu 1 hektaru.

Hasičům jejich zásah stěžoval velmi těžce přístupný terén pro cisternová vozidla a tedy i následně nedostatečná rezerva vody pro hašení. Staré pařezy byly prohořelé a bylo nutné provést postupné prolévání, rozhrabávání požárem zasažené hrabanky, na některých místech se doslova provádělo udusávání pomocí lopat. Zásahu se zúčastnily asi čtyři desítky hasičů, po dokončení hasebních prací byl doporučen následný dohled nad požářištěm nejbližší dobrovolnou jednotkou.

Monika Štenglová | 12.04.2015 21:35:25